רישיון למתן אשראי מורחב

רשות שוק ההון העניקה לאופק קפיטל רישיון למתן אשראי מורחב.
קבלת הרישיון מעידה על כך שאופק קפיטל הינה חברה מפוקחת, איתנה, שמנוהלת בקפידה ומובילה בתחומה.

קצת רקע

חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים) – 2017 קובע כי חברות יכולות לספק אשראי רק אם יש בידן רישיון מטעם רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. אותה הרשות שמפקחת על חברות הביטוח וקרנות הפנסיה שלנו.

למעשה, חוק זה מהווה המשך ישיר למאמציהן של הרשויות בישראל להסדיר ולפקח על תחום האשראי החוץ-בנקאי ולוודא שגופי מימון אלו יהוו אלטרנטיבה אמיתית ואיכותית למערכת הבנקאית.

כך הרגולטור מנפה שחקנים פחות מקצועיים מהשוק, מגביר את האמינות והשקיפות של גופי המימון בפני הציבור ומייצר תחרות אמיתית למערכת הבנקאית, מה שבסופו של דבר יוביל להגדלת מקורות האשראי והוזלתו.

רישיון למתן אשראי מורחב מה זה אומר?

קיימים שני סוגי רישיונות למתן אשראי: אשראי בסיסי ואשראי מורחב.

רישיון בסיסי למתן אשראי בהיקפים קטנים ורישיון מורחב למתן אשראי בהיקפים משמעותיים.

אז נכון, פעם היו מעל אלף נותני אשראי בשוק וכיום יש רק כמה גופים בודדים שמחזיקים ברישיון מורחב למתן אשראי. אבל לפחות כך תדעו שגוף שמחזיק רישיון מורחב למתן אשראי הוא גוף שבטוח ואף כדאי (במידת הצורך) לבקש ממנו אשראי, ממש כמו שאתם מרגישים בטוחים לבקש אשראי מהבנק שלכם, תוך שההבדל העיקרי הוא בזמן התגובה, בשירות שתקבלו והסיכוי לקבלת האשראי בסופו של יום.

אופק קפיטל אשראי עסקי בע"מ בעלת רישיון למתן אשראי מורחב מס' 54908

באופק קפיטל, חשוב לנו לספק ללקוחותינו שירות איכותי ושקט נפשי מירבי. קבלת רישיון למתן אשראי מורחב מעיד רבות על האופן בו אנו מתנהלים:

  • אנחנו נתונים לפיקוח: על מנת לקבל רישיון למתן אשראי מורחב, נדרשנו לעבור בדיקה קפדנית על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון. החברה מתנהלת בשקיפות, כאשר רשות שוק ההון מפקחת על הנעשה בה באופן קבוע ומתמשך.
  • אנחנו איתנים: כשמו כן הוא, רישיון למתן אשראי מורחב מאפשר לנו להציע לעסקים אשראי בהיקפים גדולים. יכולת זו מתבססת על גב פיננסי רחב ואיתן.
  • אנחנו מאמצים סטנדרטים ניהוליים גבוהים: מתן אשראי בהיקף מורחב דורש יכולות ניהול, התנהלות מקצועית ופיקוח עצמי גבוהות במיוחד.
  • אנחנו מובילים בתחומינו: בישראל פועלות לא מעט חברות אשראי חוץ-בנקאי עם רישיון בסיסי. רק מעטות מחזיקות ברישיון למתן אשראי מורחב.

מעוניינים במידע נוסף? נשמח לעמוד לרשותכם, ולענות על כל שאלה.