ניכיון שיקים לחברות

ניכיון שיקים לחברות

נציגי חברה הזקוקים לניכיון שיקים נדרשים לאסוף מידע רב אודות התהליך והגורמים המספקים אותו, מידע שיסייע לכם לצמצם סיכונים ולהבטיח את מיצוי מלוא הפוטנציאל הגלום בפעולה, שהפכה לאחד מאפיקי המימון והאשראי המקובלים ביותר בזירת המסחר בישראל.חברות רבות משתמשות בבנקים ובחברות מימון המספקות שרותי ניכיון שיקים ("חברות ניכיון”) לשם השלמת התהליך, שהפך בשנים האחרונות לאחד האמצעים המרכזיים להגדלת תזרים המזומנים ולהבטחת שגשוגו והצלחתו של העסק. אז במיוחד עבורכם – המדריך השלם לניכיון שיקים שישיב על כל השאלות בנושא ויבטיח את הגדלת תזרים המזומנים לחברה ביעילות, במהירות, בקלות ומבלי להסתבך.

ניכיון שקים – למידה תחילה

אם אתם נציגיה של חברה הפועלת בישראל, והנכם מעוניינים בשירותי ניכיון שיקים, עליכם להתחיל את התהליך הכרוך בגיוס אמצעי אשראי זה בשלב של למידה. למידה אודות ניכיון שיקים משמעה איסוף מידע, בירורים ובדיקה אודות צורת המימון הזו, שהופכת עם השנים ליותר ויותר מקובלת ונפוצה בישראל. לשם כך, ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב אודות ניכיון שיקים.

ניכיון שקים לחברות – המדריך השלם

שאלות רבות מתעוררות סביב הנושא של ניכיון שיקים לחברות. את חוסר הנוחות ואת חוסר הוודאות סביב נושא זה ניתן לתלות בעובדה אחת ברורה: בעבר הרחוק היה לניכיון שיקים מוניטין של הלוואה בשוק האפור. בירור שטחי ומהיר מבהיר מיד בהתחלה כי כל קשר בין שתי צורות מימון אלה איננו קיים, הן פועלות בפיקוח בנק ישראל ובפיקוח משרד האוצר, השירותים שהן מספקות הינם חוקים ולגיטימיים, וקבלת שירותי ניכיון שיקים איננה מסכנת את חוסנה הכלכלי של החברה. נהפוכו: ניכיון שיקים לחברה מהווה צורת מימון שכיחה ומקובלת, המאפשרת מימון כלכלי, הגדלת תזרים המזומנים ואספקת אמצעי לכיסוי ההוצאות באופן יעיל וחסכוני. בשורה התחתונה לשירותי ניכיון שיקים יש הרבה יותר יתרונות מחסרונות.

מה זה ניכיון שיקים?

בתהליך של ניכיון שיקים מעורבים שלושה גורמים: האחד, נותן השיק (מי שחתום על ההמחאה), השני הוא החברה (שלפקודתה נרשמה ההמחאה), והשלישי, הוא הגורם המבצע את ניכיון השיקים. מאחר והשיקים נושאים תאריך פירעון עתידי, החברה לא יכולה ליהנות מהכסף שאמור להגיע לקופתה רק בעתיד. במצב דברים זה מתקשה החברה "לסגור את החודש" ולעמוד בהוצאות השוטפות. כאן נכנס לתמונה אמצעי המימון היעיל של ניכיון שיקים לחברות. החברה יכולה להתמודד עם האתגר, על ידי ביצוע ניכיון שיקים וכך, למעשה, לקבל כסף מזומן מבלי לחכות לתאריך הנקוב בהמחאה. לשם כך על החברה לפנות אל חברת ניכיון או אל בנק, להפקיד אצל אותו גורם את השיק הדחוי ולקבל עבורו מזומן. תמורת שירות זה משלמת החברה ריבית ו/או עמלה.

מי זקוק לשירותי ניכיון שיקים?

גם אנשים פרטיים יכולים להיעזר בשירותי ניכיון שיקים, למשל, כאשר התקבל שיק עבור מכירה כלשהי, או שיק לכיסוי שכר הדירה וכדומה. אולם, על פי רוב שרותי ניכיון שיקים מהווים אמצעי ל"הגדלת החמצן" של גופים מסחריים, לרבות, בתי עסק קטנים, עסקים גדולים, תאגידים, חברות, בתי מסחר, מפעלי תעשייה, או בקצרה – כל מי שזקוק לכסף מזומן באופן מיידי ונבצר ממנו להמתין עד הגיעו של תאריך פירעון השיק הדחוי. במצב דברים זה וכאשר החברה זקוקה לתזרים מזומנים, היא יכולה להשתמש בכמה אמצעים, המהווים דרכי מימון ו/או "כלי אשראי". אמצעים אלה כוללים הלוואות, יצירת ו/או הגדלת מסגרת אשראי (מינוס), "שבירת" תוכניות חסכון ו/או פקדונות. בדיוק כמו כל אלה גם ניכיון שיקים מהווה כלי מימוני, כלי אשראי והוא אף עדיף וחסכוני מכל האמצעים האחרים המשרתים את אותה המטרה.

מדוע ניכיון שיקים עדיף?

בחלק גדול מאד של מקרים, כאשר מדובר בבתי עסק ובחברות, ניכיון שיקים מהווה פתרון אשראי אטרקטיבי ולעתים אף עדיף בהשוואה לפתרונות אשראי אחרים. היתרונות של ניכיון שיקים נובעים בין היתר מהעובדות הבאות: יכולת לקבל כסף מזומן באופן מיידי, בכל סכום (תלוי כמובן בשיקים הדחויים הקיימים); קבלת מזומן ללא חובות (בשונה מהגדלת ה"מינוס" ומהלוואות); ולעתים אף עמלות ו/או ריביות נמוכות יותר. על מנת למצות את הפוטנציאל הגלום באפשרות לניכיון שיקים ולהפיק את היתרונות האמורים של דרך מימון זו יש לבצע ניכיון שיקים באופן מבוקר ונכון.

כיצד מבצעים ניכיון שיקים באחריות ובבטחה?

הסוד להצלחה כזו הוא בראש ובראשונה, ומעל לכל, תלוי בגוף שנבחר לבצע עבור החברה את ניכיון השיקים. גורמים מגוונים מעניקים שירותי ניכיון שיקים, וביניהם, בנקים, חברות לניכיון שיקים, חברות למימון חוץ בנקאי וחלפני כספים (צ'יינג' Change). הבחירה בגורם המתאים והנכון חשובה ביותר, הן לשם חיסכון והן לשם ביטחון.

איך לבחור חברת ניכיון מתאימה?

ישנם מספר שיקולים המשפיעים על הבחירה בגורם שיבצע עבור החברה שירות של ניכיון שיקים. בין השיקולים הללו בולטים השיקולים הבאים:

אמינות, פיקוח ואחריות

חשוב לבחור חברת ניכיון העוסקת שנים רבות במימון חוץ בנקאי, והיא בעלת ידע, כלים וניסיון בתחום. בהקשר זה חשוב לוודא כי החברה פועלת באישור ובפיקוח של משרד האוצר ו/או של המפקח על הבנקים ו/או של בנק ישראל.

שירותיות

בין המאפיינים שיש לבחון כאשר שוקלים להיעזר בשירותיה של חברת ניכיון נכללת רמת השירות של נציגי החברה – זמינות, בקיאות, פניות וכן מהירות (תוך כמה זמן מוענק הפדיון); לצד היקף השירותים המוצעים ללקוח – סליקה, מימון ותפעול של המחאות והמחאות דחויות.

עמלות וריביות

אחד השיקולים המרכזיים המשפיעים על בחירתה של חברת מימון חוץ בנקאית המבצעת ניכיון שיקים הוא גובה העמלות והריביות שהיא גובה. בעניין זה, למעשה, טמון הפער בין הגופים הרלוונטים השונים, המציעים את השירות, וזהו גם המקום להשוואה, לניהול משא ומתן ולנקיטת פעולות לצמצום ההוצאות הכרוכות במימוש כלי האשראי האטרקטיבי של ניכיון שיקים.

מתעניין באפשרויות אשראי עסקי? פנה אלינו עוד היום: 072-3938880

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הודעה בנוגע לקבלת חיווי אשראי לידיעתך, בהתאם לחוק נתוני אשראי, בכוונת חברת אופק קפיטל אשראי עסקי בע"מ לקבל חיווי אשראי לגבי לקוח מלשכת אשראי בשאלה אם להעמיד אשראי / הלוואה שהתבקשו (לפי העניין). לשם קבלת החיווי לשכת האשראי תגיש לבנק ישראל בקשה לקבלת נתוני האשראי לגבי הלקוח הכלולים במאגר נתוני אשראי של בנק ישראל.

אלטרנטיבה חוץ-בנקאית איכותית ואמינה.
השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם.