מתי מימון לטווח קצר טוב לעסק שלך?

מימון לטווח קצר לעסקים – מתי זה טוב לעסק שלך?

כמו כל סוג אחר של מימון, להלוואות לטווח קצר יש יתרונות וחסרונות ספציפיים. לרוב, הלוואות לטווח קצר נושאות ריבית גבוהה יותר מהלוואות ארוכות טווח ולכן חשוב לדעת מתי נכון להשתמש בכלי מימון זה.

חמישה מצבים בהם מימון לטווח קצר יכול לעזור לעסק שלך

ניצול הזדמנות עסקית

כל בעל עסק נתקל לעיתים בעסקאות רווחיות ביותר הדורשות החלטה מהירה ומימון זמין. הלוואה לטווח קצר יכולה לאפשר את ביצוע העסקה ולייצר לבעל העסק רווח מהיר ומשמעותי על-אף העלות של ההלוואה.

עלות הקמה או התרחבות

עסקים בעלי החזר מהיר על ההשקעה ראשונית יכולים להשתמש בהלוואה לטווח קצר בכדי לממן את הקמת העסק או הרחבתו במקום לגייס כסף ממשקיעים אשר ידרשו שותפות בעסק וברווחים, ולטווח הארוך "יעלו" יותר לבעל העסק.

קבלת הנחת מזומן מספקים

בענפים רבים במשק נהוג לשלם לספקים שוטף פלוס 120-30. ספקים בענפים אלו נוהגים להציע הנחות מזומן נדיבות של 10%-5% בכדי לשפר את תזרים המזומנים שלהם. שימוש בהלוואה לטווח קצר למימון רכישות מספקים במזומן תהיה רווחית לעסק ובנוסף תשפר את מערכת היחסים עם הספקים.

מימון הון חוזר וניהול תזרים

עסקים אשר באופן קבוע משלמים משכורות, שכר-דירה, מלאי, וכו' טרם קבלת תשלום מלקוחותיהם בגלל תנאי תשלום דחויים הנהוגים בענף שלהם יכולים להשתמש בהלוואות לטווח קצר על-מנת לממן את הפער בתזרים המזומנים.

מצב חירום

הבלתי-צפוי קורה מדי פעם. בין אם זו התרסקות מערכת המחשוב או גניבה שאינה מכוסה על-ידי הביטוח, לעיתים צריך מימון מהיר לטווח קצר בכדי להשאיר את העסק בחיים.
מרבית הבנקים מספקים הלוואות לטווח קצר באמצעות קווי אשראי או הלוואות קצרות מועד, ויכולים להיות מקור זול למימון. אולם, לעיתים רבות האשראי הבנקאי המוגבל אינו זמין באופן מהיר בכדי לענות על צרכי העסק . בשנים האחרונות קמו מספר קרנות מימון פרטיות, דוגמת אופק קפיטל, אשר מספקות מימון לטווח קצר באופן יעיל ומהיר. חשוב לזכור שלרוב אשראי לטווח קצר נושא ריבית גבוהה יותר מהלוואה ארוכת טווח ולכן יש להשתמש בו באופן מושכל אשר יעזור לעסק.

מתעניין באפשרויות אשראי עסקי? פנה אלינו עוד היום: 072-3938880
שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אלטרנטיבה חוץ-בנקאית איכותית ואמינה.
השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם.