הלוואות לחברות

הלוואות לחברות

הכותרות זועקות וכתבות רבות במדיה מוקדשות לפספוס הגדול של חברת טבע: פרשנים מלומדים וחובבים תוהים – מדוע וכיצד פספסה טבע את רכישתה של קייט פארמה, רכישה שיכולה הייתה למנוע את המשבר של טבע ולשמש כמנוע צמיחה אדיר.אחת הספקולציות מדברת על קושי בגיוס הון שיאפשר את העסקה – מצב זה מוכר לחברות רבות בישראל. החדשות הטובות הן שקשיים בגיוס הון הם בהחלט אתגרים שניתנים לפתרון, כשהאמצעי הוא לקיחת הלוואה חכמה ומותאמת אישית. כמעט כל חברה זקוקה להלוואה, וכדי למצות את הפוטנציאל הגלום באמצעי מימון זה, יש לקחת הלוואה נכונה, זהירה וחכמה. אז איך עושים זאת? בעזרת כל המידע על הלוואות לחברות בישראל:

נעים להכיר – מימון עסקי

המקרה של טבע צריך ללמד חברות ישראלית בכל סדר גודל – כשנקרית בפניכן הזדמנות עסקית חד פעמית, אל תוותרו עליה בגלל קושי בגיוס כספים. גיוס כספים על ידי חברה במסגרת מימון, אשראי והלוואה מהווה אמצעי חיוני והכרחי לכל חברה, בכל סדר גודל, הן בשלבי הקמתה והן בשלבי פעילותה. גם חברות מצליחות ורווחיות מוצאות עצמן "חנוקות" וללא חמצן, משוועות לכסף מזומן. אחד האמצעים לגיוס כסף מזומן הוא על ידי לקיחת הלוואה. תחום זה של מתן אשראי לחברות במסגרת הלוואות נקרא אשראי עסקי ו/או מימון עסקי.

הלוואה לחברות  – דרך לגיטימית ופופולרית להגדלת תזרים המזומנים

כל חברה, ואין זה משנה באיזו חברה מדובר, מה גודלה, מהם מאפייניה ומהו מצבה הכלכלי, זקוקה מעת לעת להלוואה. חברה בתהליכי הקמה וכן במסגרת פעילות שוטפת זקוקה לסכומי כסף שחורגים מהמחזור שהיא מגלגלת מדי חודש. במרבית המקרים נטילת הלוואה מגורם נכון ובתנאים נכונים יכולה להציל את החברה ולהוות מנוף לשגשוגה והצלחתה. מתן האפשרות לממן עסקה חלומית ולנצל הזדמנות עסקית כלכלית חד פעמית (עיין ערך מקרה טבע וקייט פארמה) היא רק אחד הגורמים המרכזיים שמחייבים חברה ליטול הלוואה. ישנם לא מעט מקרים שנסיבותיהן הופכים את נטילת ההלוואה לכדאית, משתלמת ומתבקשת.

מתי חברה זקוקה להלוואה?

חברה זקוקה להלוואה לאורך מחזור חייה לא פעם. נסיבות הדורשות צורך בהגדלת תזרים המזומנים הן לרוב הטריגר המרכזי לחיפוש אחר פתרונות מימון ואשראי, ולאיתור אפשרות להלוואה משתלמת. חברה בתחילת דרכה ובשלבי הקמתה, רצון בהתרחבות (רכישות, עסקאות חדשות, הרחבת פעילות עסקית), קשיי נזילות ובעיות בתזרים מזומנים (מצב שייתכן גם בחברה רווחית ומצליחה), קושי בעמידה בהוצאות השוטפות (למשל בשל הכנסות עתידיות) ומשבר לא צפוי וחולף – כל אלה ועוד הינם מצבים בהם החברה זקוקה להלוואה כדי להמשיך ולפעול. בכל המקרים הללו יכולה החברה לפנות בבקשת הלוואה לשם גיוס אשראי עסקי. בעת גיוס אשראי עסקי ובחירת הלוואה לחברה יש להתנהל בחוכמה ולבחור הלוואה מתאימה ומשתלמת.

איך בוחרים הלוואה לחברה?

גיוס אשראי עסקי לחברה באמצעות נטילת הלוואה מהווה פעולה חשובה ביותר, רבת משמעות ולה השלכות קריטיות. כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל הגלום בלקיחת ההלוואה יש להקפיד שהיא תהייה הלוואה נכונה וחכמה, שנבחרת בקפידה, תוך חתירה למטרה מוגדרת וברורה: נטילת הלוואה בתנאים מיטביים תוך שמירה על שלושה אלמנטים חשובים. האחד, נטילת סכום מתאים, תוך הקפדה על נטילת הלוואה בסכום הנמוך ביותר שנחוץ; השני, נטילת סכום הלוואה שיוחזר בהתאם לצרכים של החברה. בהקשר זה יש לשקול לא רק כמה כסף החברה צריכה, אלא גם באילו החזרים היא תוכל לעמוד, תוך שימת לב לאופן החזרת ההלוואה (סכום ומועד ההחזר החודשי), כדי למנוע פגיעה בחברה; והשלישי, צמצום מחיר ההלוואה. הכוונה היא לתשלום ריבית ועמלות נמוכות ככל שניתן.
כדי להגשים מטרה כבדת משקל מאתגרת וסבוכה זו יש, בעת בחירת הלוואה לחברה, לשים לב משתנים רבים ולהפעיל מערך שיקולים נרחב. הקפדה על כמה כללים ונקיטת אמצעי זהירות מתאימים תקל את המלאכה.

אז מה חשוב לקחת בחשבון כשלוקחים הלוואה לחברה?

כיצד לקחת הלוואה בטוחה?

רבים תוהים מהי הלוואה נכונה ובטוחה. המאפיינים הבאים יבטיחו לחברה שהיא בדרך הנכונה.

הלוואה בהתאמה אישית

בעת תפירת ההלוואה, תנאיה ומאפייניה יש לשים לב לצרכי החברה וליכולת ההחזר שלה כשהסוד טמון בצורך להתאים את התנאים והמאפיינים של ההלוואה לחברה ולא את החברה להלוואה. בנקים, פעמים רבות, מציעים הלוואות לחברות שהן הלוואות מובנות מראש ותנאיהם אינם ניתנים לשינוי. בשל כך, היכולת להגיע להישגים במשא ומתן עם הבנק היא מאד מוגבלת. בהקשר זה בולט יתרונן של חברות המימון החוץ בנקאי שיועציהן תופרים לחברה הלוואה המותאמת באופן אישי למידותיה ויכולים, בגמישות רבה להתאים את תנאי ההלוואה באופן אידאלי למצב החברה.

הגוף המעניק את ההלוואה

הלוואה חכמה, בטוחה ונכונה נלקחת מהגוף המתאים. הלוואות לחברות מוענקות על ידי בנקים וגופי מימון חוץ בנקאי. יש לבחור בגורם יציב, בטוח, אמין ורב ניסיון המעניק הלוואות לחברות בתנאים טובים ובמקצועיות.

תנאי ההלוואה

גורם מרכזי שמשפיע כמובן על כדאיותה של ההלוואה הוא תנאיה. כשההלוואה תואמת מבחינת מאפייניה ותנאיה את צורכי ויכולות החברה הלווה, וכשההלוואה אכן נחוצה וניתנת מהגוף המתאים, לאחר משא ומתן שמניב תנאים אידאליים ומותאמים אישית לחברה, גדל הסיכוי לכך שמדובר בהלוואה נכונה.

בעת התייחסות אל תנאי ההלוואה יש לשים לב לפרטים רבים ומגוונים, אותם יש לקחת בחשבון גם בעת התהליך של המשא ומתן מול הגוף הלווה. חברה הזקוקה להלוואה יכולה בעזרת משא ומתן נחוש, מדויק, מקצועי ונמרץ "להוציא" מהגוף הלווה הלוואה בתנאים סופר משתלמים. כל מאפיין קטן (לרבות האותיות הקטנות) “שווה" התעקשות ויכול להשפיע על כדאיות ההלוואה. לפיכך, בעת רקימת הסכם הלוואה לחברה, על החברה לשים לב להסכמות בנוגע לתנאי ההלוואה הבאים, לרבות, סכום ההלוואה, יכולת העמידה של החברה בהחזרים, תנאי "יציאה" מההסכם לפני המועד הנקוב בו ויכולת פרעון מוקדם של ההלוואה, בצורך בערבויות וסוג הערבויות, וכמובן המחיר של ההלוואה שמגולם בריבית הנגבית, בעמלות הכרוכות במימוש העסקה וגם בקנסות בגין הפרת הסכם.
מתעניין באפשרויות אשראי עסקי? פנה אלינו עוד היום: 077-8050870

שתף את הפוסט:

דילוג לתוכן