הלוואה חוץ בנקאית לחברה בע"מ

אין עסק שלא צריך מימון. מימון כזה יכול להגיע מכספים פרטיים ויכול להגיע מכספים חיצוניים. הוא יכול לשמש לפתיחת העסק, לרכישת מכשירי ייצור, לרכישת ציוד משרדי ולהשכרת מקום ממנו העסק יפעל, כמו גם משכורות לעובדים, רכישת סחורה או כל הוצאה אחרת כשהעסק עדיין לא מכניס. כספים כאלו גם יכולים לשרת עסק בשעת משבר כשיש לו בעיה תזרימית והוא צריך סכום כסף מסוים על מנת לגשר על תקופה קשה בעסק, ויכול כמובן להיות מנוע לצמיחה של העסק, לשגשוג שלו ולקידום שלו. רבים מהעסקים שצריכים לגייס כסף לאחת המטרות הללו עושים את זה באמצעות הלוואה וכשמדובר על חברה בע"מ אחת האופציות היא לקחת הלוואה חוץ בנקאית בשביל לממן את מה שהיא צריכה.

מהי חברה בע"מ?

רגע לפני שנדבר על האופציה של הלוואה חוץ בנקאית לחברה בע"מ נבין קודם מהי בכלל חברה בע"מ – בעירבון מוגבל. בישראל כמו בכל מדינה מתוקנת העסקים מנוהלים באמצעות התאגדויות מוסכמות, התאגדויות שהוגדרו על פי חוק. יש עובד עצמאי ויש עובד שכיר, ויש חברה בע"מ שזו חברה שהיא ישות בפני עצמה בכל הנוגע להתנהלות הכלכלית שלה. מה זה אומר בפועל? בפועל זה אומר שחלים על חברה כזו דיני החברות ודיני העבודה והיא צריכה לציית לכל החוקים שנוגעים לניהול הכספים והנכסים שלה. היא צריכה לעמוד בהתחייבויות לספקים והיא צריכה לעמוד בתשלומים להם היא התחייבה, והיא מחויבת כמובן בהנהלת חשבונות בניהול ספרים כחוק. חברה כזו יכולה אם כן גם היא להיכנס לחובות או להזדקק למזומנים מהסיבות שהוזכרו כאן, ובדיוק בשביל חברות כאלו יש את האופציה של הלוואה חוץ בנקאית.

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

אחרי שהסברנו מהי חברה בע"מ ומה ההבדל בין חברה כזו לבין עוסק מורשה אפשר להסביר על הלוואות חוץ בנקאיות. בעבר, שוק ההלוואות היה נשלט על ידי גוף אחד – על ידי הבנקים. הם היחידים שהיו מורשים לספק הלוואות ואף אחד אחר לא היה יכול לתת. זה צמצם משמעותית את התחרות אך כיום המצב הוא שונה לגמרי. כיום, יש חברות שונות שיכולות לספק הלוואות חוץ בנקאיות והן עושות את זה בתוך זמן קצר. אילו חברות? דוגמא אחת היא חברות כרטיסי האשראי שעד לא מזמן היינו רגילים שכל מה שהן מתעסקות בו הוא חיובים והנפקת כרטיסים והסיבה היחידה להשיג אותן בטלפון הייתה עם איזה שהיא נגיעה לכרטיס. הים החברות הללו "מחלקות" הלוואות לכל דורש עד סכומים של כמה עשרות אלפי שקלים. דוגמא נוספת הן חברות הביטוח שגם הן בעבר היו עוסקות אך ורק בתחום אחד – התחום הביטוחי. כיום הן מאפשרות גם לקחת דרכן הלוואות ומי שרוצה מימון לכל דבר שהוא ובכלל גם חברות בע"מ, יכול לעשות את זה בקלות ובמהירות.

איך זה עובד בפועל?

הלוואות חוץ בנקאיות הן הלוואות שקל מאוד לקחת, וחברה שצריכה כמה עשרות אלפי שקלים מעכשיו לעכשיו יכולה לעשות את זה ללא כל בעיה. איך זה עובד? מתחילים עם טלפון או רישום באתר האינטרנט של החברה ובדיקת האופציה לקבלת הלוואה. בשיחה כזו נבדקים הפרטים של החברה, מהן ההכנסות הממוצעות שלה, מי הם הבעלים ועוד פרמטרים שונים. השלב הבא הוא המתנה קצרה בדרך כלל של כמה דקות לתשובה בכל מה שקשור לאישור ההלוואה. מהרגע שהיא מאושרת, לוקח בדרך כלל כמה ימים בודדים עד שהכסף מועבר לחשבון הבנק של החברה. ככה, מהיר ופשוט.

יתרונות

הנה כמה יתרונות שיש להלוואה חוץ בנקאית לחברה בע"מ כמו לכל גוף או אדם אחר:

  • אין תלות בחשבון הבנק – חשבון הבנק של החברה יכול להיות במצב מצוין ויכול להיות במצב רע מאוד. כשהבנק הוא זה שנותן את ההלוואה, הוא בודק את המסגרת בחשבון ומה מצב החברה ולא בטוח שהוא יאשר הלוואה כזו. זה יכול ליצור לא מעט בעיות ויכול לגרום ללא מעט עיכובים מה שא קורה בהלוואות חוץ בנקאיות. בהלוואה חוץ בנקאית, החברה עושה כמה בדיקות ולא מעבר לזה. לא מעניין אותה מה מצב חשבון הבנק של החברה ומה המסגרת בבנק, אם היא מאשרת אז בזה נגמר העניין.
  • ערבים ובטחונות – עוד משהו שהבנקים מערימים בדרך כלל על מי שמבקש לקחת מהם הלוואה אלו בטחונות ולעיתים גם ערבים. כשמדובר על חברה בע"מ, הביטחונות הללו יכולים להיות נכסים שישועבדו לבנק או כל דבר אחר והוא יכול להערים עוד לא מעט קשיים. כשמדובר על חברה שמספקת הלוואות חוץ בנקאיות, אין כזה דבר בטחונות והביטחונות שלה מתבטאים בדרך כלל בעמלה גבוהה יחסית.
  • זמן מתן ההלוואה – בבנקים זו בירוקרטיה לא פשוטה, זה לא מעט בלגן ולא מעט כאבי ראש. מתן הלוואה יכול לקחת זמן ולעיתים אין את הזמן הזה, אין את האפשרות להימרח עוד ועוד מכיוון שבחברה זה יכול לעכב פרויקטים ויכול לגרום לבעיות עם ספקים, עם לקוחות ועם עובדים. חברה שמספקת הלוואה חוץ בנקאית נותנת במהירות תשובה של כן או לא. האם אפשר לקחת את סכום ההלוואה המבוקש או שלא. כך, מהר מאוד יודעים בחברה האם יש להם את הסכום המבוקש או שלא ומתנהלים בהתאם.

הלוואה חוץ בנקאית לחברה כמו גם לכל אחד אחר היא עם יתרונות מרובים. היא מהירה היא לא דורשת ערבים או בטחונות והיא מאפשרת לקבל את הכסף במהירות. אך חשוב לזכור שהלוואה כזו גם צריך להחזיר וצריך לשלם עמלה די גבוהה מה שדורש שיקול של הדברים כמו שצריך. הדבר הנכון ביותר יהיה להתייעץ עם איש מקצוע בתחום שיכול לסייע רבות.

שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אלטרנטיבה חוץ-בנקאית איכותית ואמינה.
השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם.